سلامتی آسان با تکنولوژی آریان | Easy health with Arian technology

|

Search
Close this search box.

4 مورد مهم در حفظ بهداشت محیط و ساختمان

main_main_surface-hygiene-1-

4 مورد مهم در حفظ بهداشت محیط و ساختمان

 

برای داشتن زندگی بهتر، سلامت روان امری ضروری است. یکی از مواردی که تاثیر غیر قابل انکار بر سلامت روان فرد و اجتماع دارد، بهداشت محیط و ساختمان است که موجب بهبود کیفیت زندگی افراد می شود؛ بنابراین باید در محیط زندگی، محل کار و تجارت، محل عبور و مرور و نیز محیط های تفریحی به بهداشت محیط، به ویژه بهداشت ساختمان توجه نمود.

از جمله محیط هایی که رعایت بهداشت و ضدعفونی کردن در آن ها لازم است، می توان موارد زیر را نام برد:

  • ساختمان های اداری و مسکونی
  • مزرعه گاوداری، مرغداری و …
  • کارخانه های تولیدی و صنعتی
  • محیط های تفرجی مانند هتل، رستوران و شهربازی
  • مراکز درمانی مانند بیمارستان و کلینیک

در بهداشت محیط هایی که در بالا ذکر شد، مواردی هست که به طور مشترک باید در همه ی این مکان ها در نظر گرفته شود. در ادامه مطلب 4 تا از مهم ترین موارد در رعایت بهداشت ساختمان را معرفی می کنیم.

 

1.      نظافت زباله ها

زباله ها با توجه به تاثیرشان بر محیط زیست، متناسب با شکل یا سایر عوامل دسته بندی می شوند. برای مثال زباله شهری، صنعتی، بیمارستانی و زباله خطرناک از انواع زباله ها هستند. با توجه به این دسته بندی، باید از سطل های زباله که برای هر یک از انواع زباله مناسب است، استفاده نمود. همچنین این روزها برای حفظ سلامت محیط زیست، بازیافت زباله از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بنابراین برای حفظ سلامت و بهداشت محیط، کارکنان و مراجعین باید به بازیافت، جمع آوری و دفع زباله حتما توجه کنید.

یکی از اصول مهم رعایت بهداشت ساختمان، ضدعفونی کردن محل نگهداری و دفع زباله ها است. محل نگهداری زباله ها منبع اصلی انتشار آلودگی در محیط است و باید تمیز و ضدعفونی شود. همچنین افراد پس از این که زباله ها را از محیط جمع آوری کردند، نیاز ضروری به ضدعفونی دست ها دارند. پس استفاده از مواد و دستگاه های ضدعفونی کننده امری حیاتی است.

 

2.      نظافت و ضدعفونی سرویس بهداشتی

بهترین موردی که توسط آن می توانید به کارکنان و مشتریان خود نشان دهید بیش از هر چیز به وضعیت رفاهی آن ها اهمیت می دهید، تهیه سرویس بهداشتی تمیز با لوازم و تجهیزات بهداشتی و شخصی مناسب است. استانداردهای طراحی و بهداشت دستشویی به طرز چشمگیری بر درک مشتری از تجارت شما تاثیر می گذارد. درواقع سرویس بهداشتی بازتابی از تجارت شماست.

از جمله مواردی که برای ضدعفونی و تمیزی سرویس بهداشتی می توان استفاده کرد موارد زیر می باشد:

  • سیستم های معطر و خوشبو کننده محیط
  • خشک کن و شیر آب مناسب
  • سیستم های اتوماتیک ضدعفونی دست
  • سیستم های توزیع دستمال کاغذی
  • دستگاه ها و مواد ضدعفونی کننده هوا و سطح

 

3.      تمیزی سطوح و کف ساختمان

تمیز کردن انواع سطوح و کف ساختمان ها موضوعی مهمی است که معمولا با آن رو به رو هستیم. تمیز کردن اصولی در افزایش طول عمر سطح و کف ساختمان نقش مهمی دارد. بنابراین دانستن روش های درست برای تمیز کردن آن ها بسیار ضروری است.

امروزه ماشین آلات و تجهیزات نوین مانند خشک کن های تمیزکننده، تمیز کننده های کف و جاروبرقی ها برای تمیز کردن سطح و کف ساختمان ها استفاده می شود. برای مثال کشورهای مختلف دستگاه های تمیزکننده و ضدعفونی کننده با بهترین کیفیت را مهندسی کرده اند که می توان در هر نوع صنعت از جمله خرده فروشی، مراکز بهداشتی، هتل ها و ساختمان های تجاری از آن ها استفاده کرد.

برای انتخاب دستگاه های تمیز کننده سطوح و کف ساختمان باید عوامل مختلف مانند صرفه جویی در مصرف انرژی، افزایش زمان کارکرد و عمر طولانی را درنظر گرفت. مورد دیگری که برای انتخاب تمیز کننده باید جنس سطوح را درنظر بگیرید!!!

 

4.       تمیزکردن آسانسور برای حفظ بهداشت ساختمان

یکی از راه های پخش شدن آلودگی و میکروب داخل ساختمان، آوردن آلودگی های از بیرون به درون است. به همین دلیل ضدعفونی کردن مرتب آسانسور یک ساختمان می‌تواند پیشگیری بسیارخوبی باشد. همچنین افراد می توانند قبل و بعد از ورود به آسانسور یا داخل آن، دست های خود را ضدعفونی کنند تا امکان انتقال آلودگی کاهش یابد.

تمیز کردن کفش ها پیش از ورود به آسانسور و تمیز کردن مداوم کف آسانسور، از راه های پیشگیرانه برای انتقال آلودگی به داخل ساختمان اصلی است. هچنین با رعایت نکات بهداشتی ذکر شده به راحتی می توانید بهداشت ساختمان را فراهم کنید.

Select your currency
USD دلار آمریکا